تغذیه رژیم های لاغری

رژیم جنرال موتورز ؛ ۷ کیلو کاهش وزن در۷ روز به همراه برنامه غذایی

عکس ظرف سفید رنگی که به شکل قلب است و داخل آن انواع میوه های متفاوت که مخصوص رژیم غذایی جنرال موتورز هستند، وجود دارد. این ظرف روی یک میز چوبی قهوه ای رنگ قرار دارد. - مجله فیت شیپ
اسرا اسفندیاری
مقاله‌ای اختصاصی از اسرا اسفندیاری

تعطیلات عید تمام شده‌است و بعد از دو هفته استراحت مطلق، می‌فهمید که دکمه‌های لباس محبوبتان به سختی بسته می‌شود؛ آجیل‌های عید کار خودشان را کرده‌اند و حالا شما  با یک اضافه وزن عذاب‌آور تنها مانده‌اید؛ اوضاع وقتی بدتر می‌شود که یادتان می‌آید آخر همین هفته به یک مهمانی مهم دعوت شده‌اید؛ چاره کار کجا است؟ یکی از راهکارها برای خلاصی سریع از این اضافه وزن رژیم جنرال موتورز یا GM است؛ طرفداران این رژیم معتقد هستند که با استفاده از آن می‌توانید طی هفت روز هفت کیلو وزن کم کنید؛ این ادعا چقدر درست است؟ برنامه غذایی این رژیم به چه صورت است و از همه مهتر چه مزایا و معایبی دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوال‌ها تا انتهای این مقاله از فیت شیپ با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه انواع رژیم‌های لاغری، می‌توانید از سری مقالات “رژیم‌های لاغری” که در این سایت منتشر شده است، استفاده کنید.

آنچه در این مقاله از مجله فیت شیپ می‌خوانید:

فهرست مطالب این مقاله

داستان رژیم غذایی جنرال موتورز از کجا شروع شد؟

واقعیت این است که کسی از تاریخچه دقیق این رژیم اطلاعی ندارد؛ اما خیلی‌ها ردپای این رژیم را تا سال 1985 دنبال کردند؛ در آن سال یک شایعه دهان به دهان میان کارگران کارخانه جنرال موتورز پخش می‌شد؛ یک رژیم غذایی سخت که قرار است روی کارکنان آزمایش بشود؛ پس از مدتی، این شایعه رنگ واقعیت به خودش گرفت و  وزارت کشاورزی و FDA در مرکز تحقیقات هاپکینز شروع به آزمایش یک رژیم غذایی جدید روی کارکنان جنرال موتورز کردند.

نتیجه‌ی این تحقیقات هر چه که بود؛ باعث شد ما امروز رژیم جنرال موتورز را به عنوان یک رژیم سخت بشناسیم؛ رژیمی با محدودیت‌های فراوان و البته با کاهش وزنی چشمگیر در مدت زمانی بسیار کم که طرفداران خاص خود را در گوشه و کنار دنیا دارد.

موتور رژیم جنرال موتورز در بدن شما چگونه کار می‌کند؟

رژیمGM  با یک نقشه حساب شده به جنگ چربی‌های بدن شما می‌رود؛ خط مقدم جبهه نبرد متعلق به غذاهای کم کالری است؛ غذاهایی که نسبت انرژی موردنیازشان برای هضم از انرژی‌ای که به بدن می‌دهند بیشتر است؛ دسته دوم سربازها، غذاهایی با آب فراوان هستند که کمک می‌کنند بدن شما یک فرآیند سم‌زدایی سریع را تجربه کند.

از طرفی طبق ضرب‌المثل « هر سختی که شما را نکشد، باعث قوی‌تر شدنتان می‌شود» هفت روز پرهیز غذایی شدید هم باعث می‌شود سیستم گوارش شما در پایان بهتر از قبل به کارش ادامه بدهد؛ همچنین بدنتان هم که دوست ندارد دوباره این ریاضت یک هفته‌ای را تجربه کند؛ بعد از پایان رژیم، چربی‌ها را سریع‌تر می‌سوزاند.

البته این برنامه سخت یک دستاورد مهم‌تر هم دارد؛ کاهش وزنی حدود هفت کیلوگرم در مدت هفت روز، که خب واقعا در میان رژیم‌های غذایی مختلف کاهش وزن، مقدار قابل توجهی است. در نهایت بد نیست نگاهی به اهداف رژیم جنرال موتورز داشته باشیم.

اهداف رژیم غذایی جنرال موتورز

 • 7 کیلوگرم کاهش وزن فقط در یک هفته
 • از بین بردن سم‌ها و توکسین‌های بدن
 • بهبود سیستم گوارش
 • افزایش توانایی بدن در سوزاندن چربی
عکس خانم جوانی که تیشرت سبز رنگ برتن دارد و یک کاسه شیشه ای محتوی سبزیجات که شامل یکی از وعده های غذایی رژیم غذایی جنرال موتورز او است، در دست دارد و با لبخن رضایتی که از این رژیم دارد، با چنگالش در پی خوردن این ظرف سبزیجات است - مجله فیت شیپ

هفت فرمان رژیم جنرال موتورز

هفت از گذشته عدد مقدسی بوده‌است و تقریبا هم قهرمان‌ها یک آزمون هفت مرحله‌ای را برای ثابت کردن خودشان به دنیا، پشت سر گذاشته‌اند؛ رژیم GM هم یک آزمون برای شما و بدنتان است که قوانین خاص خودش را دارد؛ خب بهتر است آماده بشوید تا سفر قهرمانانه خودتان را شروع کنید؛ البته بد نیست قبل از شروع با کارشناس تغذیه و یا پزشکتان مشورت کنید.

روز اول رژیم جنرال موتورز

در ادامه با دستورالعمل روز اول رژیم جنرال موتورز آشنا می‌شویم:

با میوه‌ها آشتی کنید

اگر تا قبل از این، به میوه‌ها به چشم دسر یا میان  وعده نگاه می‌کردید؛ بد نیست نگاهتان را عوض کنید و به آن‌ها به چشم وعده غذای اصلی نگاه کنید؛ در روز اول شما مجاز هستید از تمام میوه‌ها به جز موز به هر میزانی که می‌خواهید نوش جان کنید؛ برای نتیجه بهتر، بد نیست با هندوانه بیشتر دوست شوید؛ چرا که آب‌ فراوان این میوه، باعث سم‌زدایی بهتر بدن شما می‌شود.

نمونه  غذا برای روز اول رژیم

صبحانه: 1 کاسه توت

میان وعده: 1 عدد گلابی

ناهار: 1 عدد سیب

میان وعده: 1 کاسه هندوانه

شام: 1 عدد پرتقال

میان وعده: 1کاسه طالبی

روز دوم رژیم جنرال موتورز

به سبزیجات سلام کنید

انسان‌ها معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ یا سبزیجات را دوست دارند یا از سبزیجات متنفرند، حتی اگر یک « من سبزیجات دوست ندارم» بزرگ هم بالای برنامه غذایی‌تان نوشته‌اید؛ بهتر است فعلا با این بی‌میلی خداحافظی کنید چرا که سبزیجات در روز دوم مهمان اصلی شما هستند؛ شما می‌توانید هر قدر که دوست دارید از سبزیجات مختلف به صورت پخته و خام استفاده کنید؛ البته بهتر است سیب‌زمینی را فقط در وعده صبحانه میل کنید.

نمونه غذا برای روز دوم رژیم

صبحانه: 1 کاسه سیب زمینی آب پز

میان وعده: 1 کاسه هویج

ناهار: 1 کاسه کلم بروکلی بخار پز

میان وعده: 1 کاسه گوجه فرنگی گیلاسی

شام: 5 عدد مارچوبه بخارپز

میان وعده: 1/3 خیار

روز سوم رژیم جنرال موتورز

به مهمانی سبزی‌ها و میوه‌ها خوش آمدید

خب قرار است لذت دو روز گذشته را با هم ترکیب کنید؛  در روز سوم می‌توانید هر قدر دوست دارید میوه و سبزیجات میل کنید و البته یادتان باشد سیب‌زمینی و موز را به این مهمانی دعوت نکنید.

نمونه غذا برای روز سوم رژیم

صبحانه: 1 عدد سیب

میان وعده: 1 کاسه گوجه فرنگی گیلاسی

ناهار: 1 کاسه اسفناج با خیار و گوجه فرنگی

میان وعده: 1 عدد پرتقال

شام: 1 کاسه کلم پیچ با توت فرنگی و آووکادو

میان وعده: 1 کاسه توت مخلوط

روز چهارم رژیم جنرال موتورز

موز و دیگر هیچ

به نیمه راه رسیده‌اید؛ اگر در روزهای پیش موزهای داخل یخچال، به شما چشمک می‌زدند و شما سری از روی تاسف تکان می‌دادید؛ حالا وقت آن است که به حساب تک تک‌شان برسید و تا می‌توانید موز نوش جان کنید. البته برای این‌که برنامه‌تان خیلی هم یک‌نواخت نباشد می‌توانید از ترکیب دوست‌داشتنی شیر و موز استفاده کنید.

نمونه غذا برای روز چهارم رژیم

صبحانه: 2 عدد موز بزرگ با 1 لیوان شیر

ناهار: 2 عدد موز بزرگ با 1 لیوان شیر

شام: 2 عدد موز بزرگ با 1 لیوان شیر

روز پنجم رژیم جنرال موتورز

مرغ و ماهی به میدان می‌آیند

کم کم وقت آن است که پروتئین‌ها نقش خودشان را در این جنگ هفت روزه، ایفا کنند؛ پس به سراغ یخچال بروید و به میزان 300 گرم گوشت مرغ یا ماهی مصرف کنید؛ برای طعم‌دار کردن غذاها یا به عنوان میان وعده می‌توانید از گوجه‌فرنگی کمک بگیرید؛ مصرف این سبزی دوست داشتنی تا 6 عدد مجاز است؛ اگر گیاهخوار هستید هم می‌توانید به عنوان جایگزین به سراغ برنج قهوه‌ای یا پنیر بروید. خب مصرف این همه مواد غذایی مختلف و ریاضت روزهای پیش کار خودش را کرده‌است و اسید اوریک در بدن شما به میزان قبل توجهی بیشتر شده‌است، پس بهتر است برای دفع بهتر آن، مصرف آب را به اندازه دو لیوان افزایش بدهید.

نمونه غذا برای روز پنجم رژیم

صبحانه: 3 عدد گوجه فرنگی

ناهار: 10 اونس (284 گرم) استیک با 1 عدد گوجه فرنگی

شام: 10 اونس (284 گرم) ماهی تیلاپیلا با 2 عدد گوجه فرنگی

روز ششم رژیم غذایی جنرال موتورز

سبزیجات و پروتیین‌ها با هم متحد می‌شوند

یک روز تا پیروزی نهایی باقی مانده‌است؛ در روز ششم می‌توانید از سبزیجات مختلف به همراه 300 گرم مرغ یا ماهی نوش جان کنید؛ البته قانون سیب‌زمینی ممنوع همچنان پابرجا است و برای سم زدایی بهتر است مصرف آب را به میزان دو لیوان افزایش دهید.

نمونه غذا برای روز ششم رژیم

صبحانه: 1/2 آووکادو

ناهار: 10 اونس (284 گرم) مرغ کبابی با مارچوبه و گوجه فرنگی گیلاسی

شام: 10 اونس (284 گرم) ماهی قزل آلای بریان با کلم پیچ و کلم بروکسل

روز هفتم رژیم غذایی جنرال موتورز

از تمام گروه‌های غذایی برای پیروزی در نبرد کمک بگیرید

مثل تمام جنگ‌های کلاسیک، در روز آخر رژیم جنرال موتورز با تمام قوا به چربی‌های شما حمله می‌کند؛ در این روز شما می‌توانید با آبمیوه‌های مختلف، سبزیجات، برنج قهوه‌ای و انواع میوه‌ها یک مهمانی سالم و خوشمزه را برای خودتان تدارک ببینید و البته با نگاهی به آیینه بیشتر از این مهمانی لذت ببرید.

نمونه غذا برای روز هفتم رژیم

صبحانه: 1 قاشق برنج قهوه‌ای با یک برش هندوانه

ناهار: 1 کاسه برنج قهوه‌ای با کلم بروکلی و 1 فنجان (237 میلی لیتر) آب میوه

شام: 1 قاشق برنج قهوه‌ای با سبزیجات مخلوطونه غذا برای روز هفتم رژیم غذایی جنرال موتورز

بازی با قوانین رژیم غذایی General Motors

عکس 4 گیلاس بلوری که در یکی از آنها خیار حلقه شده، در یکی لیموی شیرین حلقه شده، در یکی لیمو ترش حلقه شده و در دیگری توت فرنگی خرد شده که همگی جزوی از میوه های مجاز در رژیم جنرال موتورز هستند، وجود دارد - مجله فیت شیپ

نگاهی به بایدها و نبایدهای رژیم غذایی GM

اگر هوس کرده‌اید با ورزش بیشتر، کالری بیشتری بسوزانید بد نیست بدانید ورزش کردن در این رژیم کاملا اختیاری است؛ البته توصیه می‌شود در سه روز اول ورزش کنید.

به وعده‌های غذایی بالا نگاه کرده‌اید و تنوع بیشتری می‌خواهید؟ خب برای تنوع بیشتر و البته سختی کمتر می‌توانید روزانه سه کاسه سوپ سبزیجات (کلم، فلفل، کرفس، گوجه‌فرنگی، پیاز) نوش جان کنید.

این رژیم برای دوست‌داران لوبیا، چندان خوشایند نیست چرا که لوبیاها به خاطر کالری بالایشان در این رژیم جایی ندارند. البته خداحافظی با لوبیا به مدت یک هفته چندان هم بد نیست.

اگر دوست دارید نوشیدنی‌ای جز آب و شیر در وعده‌های غذاییتان داشته باشید می‌توانید به سراغ چای سبز و قهوه بروید؛ البته حواستان باشد که نباید از هیچ شیرین‌کننده‌ای استفاده کنید؛ مصرف نوشابه‌های گازدار و الکل و … ممنوع است.

برای تنوع و لذت بیشتر می‌توانید برخی از مواد غذایی را جایگزین کنید؛ مثلا از شیر سویا به جای شیر و از پنیر به خصوص پنیر کاتیج به جای گوشت استفاده کنید.

چربی‌ها سریع‌تر از آن‌چه فکرش را بکنید راهی برای بازگشت به بدن شما پیدا می‌کنند؛ برای جلوگیری از حمله مجدد چربی‌ها بهتر است بارژیم کم کربوهیدرات و پروتئین‌ها، دژهای دفاعی‌تان را مستحکم کنید.

پیشنهاد مطالعه :رژیم کم کربوهیدرات و ۸ اثر مهم آن روی چربی‌ها و سلامتی

مزایای رژیم غذایی GM

عکس یک لیوان محتوی هندوانه خرد شده و چند برش از از یک هندوانه رسیده که از میوه های مجاز در رژیم غذایی جنرال موتورز هستند، که همگی بر روی یک میز چوبی هستند- مجله فیت شیپ

اگرچه هیچ مطالعه‌ای بر روی رژیم غذایی جنرال موتورز انجام‌نشده است اما بر روی برخی از جنبه‌های این رژیم، مطالعاتی وجود دارد.

 1. میوه‌ها و سبزیجات مثل یک تیم نگهبانی قوی از بدن شما در برابر چاق شدن محافظت می‌کنند؛ تحقیقات مختلف نشان می‌دهد افرادی‌که میوه و سبزی بیشتری مصرف می‌کنند تغییرات وزنی کمتری در طی چهار سال داشته‌اند؛  همان‌طور که در بخش قبل دیده‌اید مصرف میوه‌ها و سبزیجات در این رژیم بسیار زیاد است و البته بهتراست  فراموش نکنید افراط در خوردن هر یک از بخش‌های هرم غذایی باعث مشکلاتی برای بدن می‌شود.
  از طرفی میوه‌ها از آن میان وعده‌های دوست داشتنی‌ای هستند که می‌توانید به خاطر کم‌کالری بودنشان، حساب ویژه‌ای رویشان باز کنید و مطمئن باشید که هم گرسنگی شما را برطرف می‌کنند و هم به خاطر کالری کمشان، ضرر کمتری برای بدن دارند.
  پیشنهاد مطالعه :میوه چاق می‌کند یا لاغر” 
 2. نوشابه و الکل و انواع نوشیدنی‌های گازدار و قندی، دشمن اصلی کبد و البته بدن شما هستند؛ خب چه چیزی بهتر از این‌که با یک رژیم سخت، یک‌بار برای همیشه با این نوشیدنی‌های مضر خداحافظی کنید؟ از فواید اصلی رژیم غذاییGM می‌توان به ترویج عادت غذایی درست مثل همین نخوردن نوشیدنی‌های غیر مجاز اشاره کرد.
 3. رژیم GM درست مثل یک رییس سخت‌گیر اما مهربان است؛ شما در این رژیم شاید یک دوره هفت روزه سخت را تجربه کنید اما با توجه به غذاهای متنوع مثل سبزیجات مختلف و میوه‌ها، می‌توانید مطمئن باشید که این هفت روز بسیار آسان‌تر و البته جذاب‌تر چیزی‌که فکرش را می‌کنید؛ می‌گذرد.

معایب و عوارض رژیم غذایی جنرال موتورز

رژیم جنرال موتورز یک رژیم بسیار محدود و افراطی محسوب می‌شود.

در ادامه و به صورت تخصصی در مورد رژیم جنرال موتورز، به نظرات متخصصین در مورد معایب فراوان رژیم GM می‌پردازیم. تعدادی از معایب این رژیم عباتند از:

1. پرونده علمی رژیم غذایی جنرال موتورز زیادی پاک است

به جز آن آزمایش‌های سال 1985 که از نظر بسیاری یک افسانه است؛ رژیم غذایی جنرال موتورز، پشتوانه علمی چندان قوی‌ای ندارد و اگر نگاهی به پرونده‌اش بیندازید در مقابل سوال ضمانت‌کننده‌ی علمی این رژیم چیست؟ یک فضای سفید بزرگ می‌بینید؛ به طور مثال در این رژیم تاکید زیادی بر مصرف غذاهای کم کالری شده‌است؛ با این وجود اگر نگاه دقیقی به غذاهای پیشنهادی این رژیم داشته‌باشید؛ می‌بینید بسیاری از غذاهای پیشنهادی این رژیم، در دسته غذاهای کم کالری قرار نمی‌گیرند.

2. رژیم غذایی جنرال موتورز با برخی مواد مغذی قهر است

عکس بشقاب سرامیکی سفید رنگی که در آن انواع میوه وجود دارد که نشان دهنده رژیم غذایی جنرال موتورز هستند.- مجله فیت شیپ - مجله فیت شیپ

در این‌که رژیم غذایی جنرال موتورز یک رژیم غذایی افراطی است شکی نیست؛ این رژیم درست مثل یک مدیر سخت‌گیر، کلسیم، ویتامین B12، آهن و چربی را در سه روز اول داخل کمد می‌گذارد و در آن را هم قفل می‌کند! از طرفی باعث گرسنگی زیاد و کمبود مواد مغذی برای بدن می‌شود؛ در حالی‌که طبق مطالعات علمی، با رژیم‌هامی طبیعی‌تر و مثلا با مصرف پروتئین می‌توان هم گرسنگی کمتری کشید و هم در دراز مدت به وزن ایده‌آل رسید.

پیشنهاد مطالعه :ویتامین B12 : منابع، علائم و عوارض کمبود آن

3.رژیم غذایی جنرال موتورز در جنگ‌های طولانی مدت شکست می‌خورد

یک کارخانه را تصور کنید که هر روز باید مقدار مشخصی گرما تولید کند؛ حالا تصور کنید سوخت این کارخانه تمام بشود؛ کارگران چطور باید گرما تولید کنند؟

آن‌ها هر چیز قابل اشتعالی را می‌سوزانند تا گرمای موردنیازشان را تامین کنند؛ بدن شما هم درست مثل همین کارخانه می‌ماند؛ وقتی شما مواد مغذی و کالری مورد نیاز را به بدنتان نرسانید برای ایجاد انرژی به سراغ منابع دیگر مثل گلیکوژن موجود در ماهیچه‌ها می‌رود؛ بخش زیادی از گلیکوژن را آب تشکیل می‌دهد و در نتیجه چیزی که باعث کاهش وزن چشم‌گیر شما در طول رژیم شده است؛ کاهش آب بدنتان است نه کاهش حجم چربی‌ها! و البته این آب از دست رفته خیلی زود و با تمام شدن دوره رژیم دوباره وارد بدن می‌شود و در نتیجه شما باز هم با عدد ترازو که روی وزن قبل از رژیم ایستاده، مواجه می‌شوید.

تحقیقات بارها نشان داده است که موثرترین راه برای لاغری و کاهش وزن پایدار، داشتن یک رژیم متعادل و سالم با فعالیت بدنی منظم است.

برای درک بهتر رژیم‌های افراطی و تاثیرات آن‌ها خوب است این ویدیو از ماهور شکرابی را هم تماشا کنید.

پیشنهاد مطالعه :بهترین رژیم غذایی لاغری برای چربی‌های شکم و پهلو

با توجه به عوارض و مشکلات این رژیم، بهتر است رژیمی اصولی و مخصوص خود داشته باشید. برای دریافت رژیم و برنامه تمرینی مخصوص خود، کلیک کنید.

به رژیم GM بله بگوییم یا نه؟!

درست مثل انواع قانون نیوتون، چربی‌ها هم قانون و قواعد خودشان دارند؛ یکی از این قوانین می‌گوید:« چربی‌ها یک شبه به وجود نمی‌آیند و یک شبه هم از بین نمی‌روند».

بنابراین بد نیست با  رژیم‌های سختی مثل رژیم GM  که  باعث کاهش وزن ناگهانی می‌شوند؛ خداحافظی کنید و به جای افتادن در سیکل معیوب رژیم‌های سریع و سخت از یک برنامه‌غذایی سودمند و افراد متخصص برای سالم ماندن و البته داشتن اندامی ایده‌آل استفاده کنید.

روشی که شاید دیرتر جواب بدهد اما تاثیرت به مراتب مطلوب‌تری دارد. با این حال اگر این رژیم را تجربه کرده‌اید، تجربه‌تان را از تاثیرات این رژیم برای ما بنویسید و اگر بعد از خواندن این متن هنوز سوالی گوشه‌ی ذهنتان باقی مانده، فقط کافی است تا برای ما کامنت بگذارید و پاسخ سوالتان را از کارشناسان ما دریافت کنید.

پیشنهاد فیت شیپ :  شما می‌توانید با ثبت نام در اپلیکیشن سبک، دوره‌ی سلامتی ویژه‌ی خود را انتخاب کنید و با همراهی پشتیبان، به سمت اهداف خود گام حرکت کنید و نکات کلیدی در زمینه سلامتی، تناسب اندام، تغذیه، تمرین و… را بیاموزید.

درمورد اپلیکیشن سبک بیشتر بخوانید.

اپلیکیشن سبک را دانلود کنید (نسخه اندروید).

نسخه تحت وب اپلیکیشن سبک برای کاربران آیفون (IOS)

کلام آخر : تناسب‌اندام و سلامتی در کنار هم معنا پیدا می‌کنند.

منبع مقاله:
Healthline.com : The GM Diet Plan: Lose Fat in Just 7 Days

درباره نویسنده

اسرا اسفندیاری

اسرا اسفندیاری

اسرا اسفندیاری هستم، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز. دوره کارشناسی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذراندم. عضو انجمن تغذیه ایران هستم، 4 سال سابقه کار در زمینه رژیم درمانی داشته و به مباحث علمی در تغذیه و رژیم درمانی علاقه زیادی دارم.

۷۴ دیدگاه

 • سلام …. برای یکم برج ده مکان بسیار مهمی میخوام برم ۱۵ کیلو تا اون مع میخوام کم کنم اینکه ۸ کیلو تو یک هفته میشه برای بقیه ش راهنماییم کنین

  • برای کاهش وزن سریع اصلا نمیتونیم توصیه‌ای کنیم.
   همین رژیم هم ما رد میکنیم به این دلیل که میتونه به شدت خطرناک باشه.
   در مجموع اصلا لاغری سریع مورد تایید نیست و اگر هم از چنین رژیم‌هایی پیروی بشه احتمالا بخش زیادی از وزنی که کم میکنید آب و عضله باشه.

   • من اصلا نظر شما کارشناس تغذیه را با عرض معذرت قبول ندارم، من متخصص رژیم هستم خودمم این رژیمو انجام دادمو موفق شدم پوستمم حتی شفاف تر کرده خیلی از نکاتی که گفتین کم وناقص واشتباه بود، اولا توی این رژیم کمبود آبی نیست چون توصیه شده دوازده لیوان آب اجباریه که شما اصلا اشاره نکردید بعدشم گوشت ماهی ومرغ اصلا نباید مصرف شه فقط برنج قهوه‌ای به صورت کته بدون روغن، درکل یکم بد راهنمایی کردید دوست عزیز

    • سلام
     از نظر شما (که جزو جامعه علمی هستید) اینکه خودتون رژیم رو انجام دادید میتونه معیار خوبی بر صحت یا عدم صحت این رژیم باشه؟ آیا نباید رجوع کنیم به مطالاعات بیشماری که با در نظر گرفتن پارامترهای گونان و بر روی تعداد بسیار زیاد افراد انجام شدن؟ یا نباید با اصول تغذیه تطبیق داده بشه؟
     و اما درمورد اینکه داخل این رژیم چه چیزی هست یا خیر، این مطلب از منابعی الهام گرفته شده… میتونید به اونها مراجعه کنید.

    • سلام
     بستگی داره میزان مصرف غذای اصافه چقدر باشد و چقدر فعالیت در مقابلش انجام می دهید. برای مثال اکر یک لیوان ذرت مکزیکی مصرف کنید باید یک ساعت با سرعت متوسط بدوید تا کالری بدست امده را بسوزانید.

 • سلام در رژيم اصلي نوشته (روز دوم) به عنوان شام يا نهار ميشه سوپ گوجه فرنگي يا كدو حلوايي خورد
  ولي اينجا چيزي ننوشته

  • سلام.
   این مطلب با توجه به رفرنسی که انتهای مطلب میبینید تهیه شده؛ که اتفاقا مرجع معتبری هم هست.
   باز هم اگر منبع معتبرتری سراغ دارید که کامل تر و بهتر به این موضوع پرداخته، ممنون میشیم معرفی کنید تا مطلب رو تکمیل کنیم.
   اما در کل ما اصراری بر اجرای این رژیم نداریم و اتفاقا رژیم منسوخ و خطرناکی هست. به همین دلیل توصیه میشه کسی از این رژیم استفاده نکنه

 • من این رژیم رو گرفتم. و خیلی راضی هستم من سال گذشته فصلی یبار این رژیم رو گرفتم فقط اینکه بعد از یه هفته ۷ پوند وزن کم میشه نه ۷ کیلو، برای من ۳.۵ کیلو وزن کم شده ، ولی باید بعد از رژیم هم رعایت کرد در خورد و خوراک و ورزش.

  • من تازه دارم شروع میکنم این رژیم رو و روز اولم هست. امیدوارم نتیجه بخش باشه. لطفا اگر بازم کسی هست که نتیجه گرفته بیاد و نظرش رو بنویسه که افرادی مثل من که میخوان شروع کنن انگیزه بگیرن

   • سلام.
    من روز ششم این رژیم هستم و فردا اخرین روزمه،
    دو روز اول خیلی سخت بود ولی از روز سوم دیگه بدنم عادت کرد.
    من برای کاهش وزن این رژیم رو نگرفتم،
    هدفم پاکسازی و سم زدایی بدن بود ولی خوب البته کاهش وزن هم داشتم.
    بیشترین چیزی که عایدم شد اینه که حس میکنم سبک شدم،
    قبلا حتی اگر ۹ شب هم میخوابیدم صبح با کسلی و به زور بیدار میشدم و توی محل کارم هم خسته و بیحال بودم و باید حتما یه قهوه میخوردم،
    اما الان دوسه روزه که صبح ها راحت بیدار میشم و در طول روز هم بیحال و کرخت نیستم.
    در کل خوبه،یه تنوع و تجربه ای هم میشه!

    • سلام- بنده این رژیم را ۲ با گرفتم- بسیار رژیم خوبی است – و از نظر گوارشی انقلابی در شما ایجاد خواهد کرد که بسیار عالی است.

     • سلام روزتون بخیر
      ممنون که تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

   • عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی، خیلی خوبه که قصد کاهش وزن دارید، تا در آینده از عوارض جدی چاقی دور بمونید. قطعا بهترین راه برای کاهش وزن، این هست که زیر نظر متخصص تغذیه پیش برید. متخصصین تغذیه تیم فیت شیپ با توجه به شرایط شما برنامه ای رو براتون تنظیم می کنند تا به هدف و وزن دلخواهتون برسید.

 • من یک بار ابن رژیم رو گرفتم و سه کیلو کاهش داشتم. نکته جالب این رژیم برای من این بود من همیشه مشکل بوی بد دهان داشتم که هر قدر هم برا رفعش تلاش میکردم فایده نداشت. اما بعد ازین رژیم هیچ خبری از بوی بد نیس.

 • سلام اين رژيم بسيار عاليه اگر مثلا در طول سال دو بار با فاصله شش ماه باشه صدمه اي نميزنه به بدن و وقتي روي ترازو خودتونو وزن ميكنيد خودتون تعجب ميكنيد حداقل وزني كه كم ميكنيد سه كيلو هست من امتحان كردم و راضي بودم به شرطي كه عينا انجام بدين عاليه

  • ما این رژیم رو بخاطر مشکلات سلامتی پیشنهاد نمیکنیم. به همین دلیل توصیه ای هم نمیتونیم داشته باشیم درمورد مصرفش

 • سلام ببخشید در روز چهارم من نمی تونم وسایل مورد نظرو فراهم کنم باید چی استفاده کنم تو رو خدا بگین فردا روز چهارممه من این رژیمو از یه سایت دیگه خوندم و صبحانه ناهار یا شام چیز خاصی نمی خوردم مثلا هر میوه یا سبزیجاتی که می خوردم ایا اشکال داره چون یه قاشق ماکارانی هم به زور مادرم خوردم تو رو خدا بگین

  • سلام
   با عرض پوزش ما نمیتونیم چنین کاری کنیم
   این رژیم در کل رژیم مناسبی نیست و دارای عوارضه، به همین دلیل نمیتونیم براتون چیزی تجویز کنیم

 • سلام. وزنم۹۵ کیلو هست.و دلم میخواد باردار شم.یه رژیم سریع میخوام ک وزنم حداقل پونزده کیلو کم شه بعد باردار شم

  • سلام
   میشه با یک رژیم خوب، بیشترین حد ممکن کاهش وزن رو داشت.
   اپلیکیشن سبک رو از صفحه “دانلود اپلیکیشن هوشمند سبک” نصب کنید؛ و بعد دوره کاهش وزن رو انتخاب کنید. براتون رژیم مناسبی تنظیم میشه. البته یادتون باشه در پاسخ به سوالاتی که ازتون پرسیده مبشه، حتما شرایط وانتظاراتتون رو بگید.
   اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید به شماره ۰۹۳۷۴۱۵۲۰۸۳ پیامک بزنید همکارانم تماس میگیرن و راهنماییتون میکنن؛ و یا طی ساعات کاری (۹ الی ۱۶) تماس بگیرید.

 • سلام،من این رژیم رو گرفتم ،درمجموع۸کیلو وزن کم کردم. عالی بود.الانم دوره جدید روشروع کردم و حدود ۲کیلو تا الان کم کردم.رژیم یکم سخته ولی عادات غذایی فرد رو سالمتر میکنه

  • سلام روزتون بخیر
   افرین به پشتکارتون تو چه مدت ۸ کیلو کاهش وزن داشتید؟؟
   و بله دقیقا رژیم سالمی هستش و اگر براتون سخته میتونید با کمک متخصص تغذیه ۱۵ روز از ماه یک رژیم ساده تر رو رعایت کنید و در مجموع کاهش وزن ایده آل رو داشته باشید.

 • سلام رژیم عالی هستش من از یه سایت دیگه گرفته بودم شما درست توضیح ندادید
  گوشت اصلا نداره با نسخه اصلیش من ۸ کیلو کم کردم

 • سلام و درود
  در رژیم اصلی هم مصرف روزانه حداقل ۱۲ لیوان اب توصیه شده که بر این مبنا آب بدن از دست نمیره…
  هم درش میوه های متنوع تری هست مثل هندوانه یا خربزه یا انبه حتی که باعث میشه رژیم با سهولت بیشتری پیش بره.
  بماند که به نظرم شما مدنظرتون هست که رژیم های خودتون رو مطلوب توجیه کنید و به همین دلیل کمی غیرمنصفانه با این رژیم برخورد کردید.

  • سلام روزتون بخیر
   اول از همه خدمتتون عرض کنم که مغایر با حرف‌های شما چیزی در این متن ذکر نشده و این مقالهتماما از منابع و مراجع علمی استناد شده. البته رژیمی که مصرف میوه در اون زیاد هست و تا حدی جایگزین وعده های اصلی شده و پروتئین کمی داره و گرسنگی شدید ایجاد میکنه؛ نباید در طولانی مدت استفاده کرد چون ریسک ابتلا به بیماری هایی مثل کبدچرب و … رو بالا میبره ولی برای مدت محدود و ۷ روز این رژیم مشکلی نداره. در آخر هم اضافه کنم تمام هدف تیم ما این هست که بدون هیچ جهت گیری از لحاظ علمی این رژیم‌ها رو بررسی کنیم و آگاهی رسانی کنیم.

   • اصلن احساس گرسنگی شدید وجود نداره در این رژیم چون به اندازه کافی آب و مواد مذکور صرف میشه و معده پره. فقط هوس جویدن نان یا برنج و خورشت یا غذای چرب و چیل بوجود میاد. خودتونم رژیمو بگیرید تا دقیقن درکش کنید. من حداقل ده دوازده بار در طول دوسال انجامش دادم و خیلی راضیم

  • خیر مصرف نامحدود که توصیه نمیشه چون حبوبات نفاخ هستند و میتونند مشکل ساز بشند. بهتره پس طبق دستورالعمل تمام موارد رو مصرف کنید.

    • سلام وقتتون بخیر
     بهرحال ممکنه این رژیم برای همه یکسان جواب نده و توصیه ما به شما این هست که رژیم اصولی و زیرنظر متخصص تغذیه رو برای کاهش وزن انتخاب کنین.

 • بنده این رژیم گرفتم تویه هفته ۳نیم کیلوکم کردم ۳روزعادی غذاخوردم ولی برنج ونون به اندازه روزی ۵قاشق برنج خوردم ولی گوشت مرغ وماهی خوب خوردم ولی بدون نان یا برنج خالی بعد۳روزدوباره گرفتم درمجموع ۷کیلوتو۱۸روزکم کردم البته اینو یادم رفت بگم روزی۳۰تا۴۵دقیقه پیادروی کردم

 • سلام خسته نباشید این برنامه سبک وقتی نصب کردم کارنمیده همش میگه شماره موبایل وارد کنید اصلا کار نمیده چیکار باید بکنیم

  • سلام سلامت باشید
   برای ورود به اپلیکیشن شما باید شماره همراه خودتون رو وارد کنید تا کد کاربری براتون ارسال بشه و اون کد رو وارد اپلیکیشن کنید. شما بعد از اینکه این مراحل رو طی کنید میتونید از اپلیکیشن سبک استفاده کنید. اگر همچنان مشکلتون برطرف نشد با شماره تلفن ۰۹۳۷۴۱۵۲۰۸۳ تماس بگیرید یا از طریق تلگرام به همین شماره پیام بدید همکاران من راهنماییتون میکنند.

 • من دارم همه رژیم های اینترنتی رو پشت سر هم میگیرم و نتایج و تجربیات هر رژیم رو تو پیجم میزارم.
  اگه میخواید بدونید با این رژیم و بقیه رژیم های چقدر میشه وزن کم کرد به پیج اینستاگرامم سر بزنید
  Saghe_talai_com

   • سلام.منم این رژیمو گرفتم.من چون تحمل گرسنگیم خوبه این رژیم برام خیلی راحته.فقط گاهی نزدیک بود گول بخورم و رژیم رو بشکنم ولی جلو خودمو گرفتم.روز سوم هستم امروز وزن کردم خودمو یک کیلو کم کردم.فقط نگرانم امروز به اندازه یک قاشق ماکارونی خوردم به نظرتون رژیمم خراب شده؟

    • سلام روزتون بخیر
     نه در این حد مسئله ای نیست و نیاز نیست نگران باشید. از این به بعد سعی کنید رعایت کنید و حتما تحت نظر متخصص تغذیه باشید.

     • سلام ببخشید من یه سری چیز ها رو که تو این رژیم زکر شده رو نمیتونم تهیه کنم به نظر شما اگر یه چیزی رو نتونم تهیه کنم و به جای اون هیچ چیز دیگه ای مصرف نکنم اشکالی که نداره.میشه راهنماییم کنم

     • عرض سلام
      بهرحال وقتی که شما تصمیم به پیروی از یک رژیم میگیرید، باید تمام اجزاءش رو بطور کامل مصرف بفرمایین. می تونید از جایگزین هاش استفاده کنین.

 • من الان روز سوممه با ورزش ۲ کیلو کم کردم فقط از قارچ و بادمجونم میشه استفاده کرد یا نه ؟؟

  • سلام روزتون بخیر
   از غذاهای سرخ کرده تو این رژیم نمیتونید استفاده کنید ولی به شکل بخارپز مانعی نداره.

 • من روز پنجم این رژیم رو پشت سر گذاشتم…باید بگم به نظر من روزای اولش فقط یکم سخت بود…در کل شدنی هست…یه نکته ای هم که هست،من قبل از این رژیم روی صورتم زیاد جوش میزدم ولی الان به کلی تمام جوش های صورتم از بین رفتن…

  • سلام خدمت شما
   بله جزو سبزیجاتی هست که البته کالری داره. می تونید توی وعده ناهار یا شامتون یک کاسه کوچک بخورین.