فیت شیپ و ستارگان


صفحه اصلی > فیت شیپ و ستارگان ورزشی و ملی

قهرمانان ملی الگو های جامعه هستند.

فیت شیپ و ستارگان ورزشی و ملی
هر ورزشكار قهرمان ما كه در عرصه ایی از عرصه هاى ورزش حضور پيدا مى كند و چشمهايى را در سرتاسر دنيا به سوى خود جلب مى كند، در واقع ترجمه يى است از احساسات ملى و هويت اسلامى كشور و ملت ما؛ هرچه در اين زمينه ها تلاش كنيد، تلاشِ با ارزشى كرده ايد. (مقام معظم رهبری)

موفقیت بین‌المللی برای ورزشکاران یک کشور در رقابتهای بین المللی و المپیکی به طور کلی تقویت کننده وجهه و اعتبار آن کشور در سطح جهانی می شود. اندازه گیری موفقیت در بسیاری از رشته های ورزشی مهم به وسیله جایگاه امتیازی در ارتباط با آن رقابت تعیین می شود. هر چند فلسفه بازیهای المپیک مشارکت در آن بازیهاست نه برنده شدن و رقابت بین کشورها اما به هر حال کمیته بین المللی المپیک از جدول مدالها که نشان دهنده موفقیت المپیکی کشورهاست استفاده می کند.

در چند دهه گذشته رقابت بین کشورها برای بردن مدالها در رقابتهای بین المللی شدت بالایی به خود گرفته است. این امر منجر به این شده است که دولتها و سازمانهای ورزشی کشورها در سراسر جهان میزان بودجه اختصاصی به ورزش قهرمانی را افزایش دهند. به منظور موفقیت بین المللی، سیستمهای ورزش قهرمانی کشورها شدیداً متجانس و همگن شده اند و همه آنها تقریباً از سیستمهای واحدی پیروی می کنند. بسیاری از کشورها نشان داده اند که افزایش بودجه ورزش قهرمانی می تواند منجر به افزایش كسب مدالها در بازیهای المپیک شود.

اگر دقیقتر شویم می بینیم که گسترش منطقی مرحله شناسایی و توسعه استعداد منجر به تولید ورزشکاران نخبه توانا در سطح بالا می شود. بسیاری از ورزشکاران که توانایی پیشرفت به سطوح بالا را دارند از رسیدن به آن باز می مانند. تنها در تعداد کمی از رشته های ورزشی، ورزشکاران می توانند درآمد کافی برای مخارج زندگی به دست آورند بنابراین بعضی از کشورها سیستم حمایت مالی برای ورزشکاران به منظور تأمین مخارج زندگی و حمایت برنامه ها برای دستیابی به خدمات مورد نیاز و کمک به آنها جهت دستیابی به توان بالقوه شان را فراهم می کنند.

تسهیلات آموزشی یک فاکتور مهم برای موفقیت ورزشکاران جهت آموزش و تمرین در محیط دارای کیفیت بالاست. همچنین فراهم كردن تأسیسات ارتباط بین مشارکت و برتری را فراهم می سازد. همچنین تحقیقات علمی در ارتباط با جمع آوری سیستماتیک و انتشار اطلاعات علمی در حوزه هایی مانند شناسایی و توسعه استعداد، پزشکی، تغذیه، روانشناسی، فیزیولوژی و بیومکانیک از اهمیت زیادی برخوردار است.

ما در فیت شیپ بر آنیم که نهایت تلاش خود را در حمایت از استعداد ها و قهرمانان ورزشی و تناسب اندام داشته باشیم. فیت شیپ در نظر دارد با در اختیار قراردادن کانال های رسانه ای به قهرمانان ملی نسبت به اشتراک گذاشته شدن تجربیات و تفکرات این الگو های ملی برای جوانان و استعداد های در حال شکوفا شدن که ورزش خاصی را دنبال می کنند گامی مهم برداشته باشد.