فیت شیپ و سازمان ها


صفحه اصلی > فیت شیپ و سازمان های دولتی و خصوصی

راهکاری به صرفه جهت نظارت بر ورزش کارمندان!

فیت شیپ و سازمان های دولتی و خصوصی
هنگامی كه صحبت از ورزش، ورزشكار و تیم های ورزشی به میان می آید، كمتر كسی به این فكر می افتد كه شاید سازمان، اداره كل و اداره ای هم تیم ورزش داشته و یا قهرمانی را به دنیای استعدادهای ورزشی معرفی كرده باشد. شغل افراد می تواند روی وزنشان تاثیر بگذارد. شغل هایی که در آنها فرد تحرک کمی دارد و ساعت ها پشت میز می نشیند، به مرور زمان باعث اضافه وزن و چاقی می شود. به همین دلیل چاقی بین کارمندان پشت میزنشین که تحرک کمی دارند و غذای چرب و پرکالری محل کار را می خورند، شایع است.

فواید ورزش و نشاط پس از آن بر کسی پوشیده نیست و این امر به ویژه برای کارمندان که ساعت ها پشت میزها و در حالتی ثابت می نشینند ضروری تر است. آمارها نشان داده است 30 درصد از کارمندان اضافه وزن دارند از همین رو مصوب شده است که 4 ساعت در هفته در ادارات به ورزش اختصاص یابد. نتایج تحقیقی دیگر حاکی از آن است که 50 درصد بانوان کارمند در معرض بیماری های قلبی و عروقی و افسردگی ناشی از کم تحرکی هستند که این امر با برنامه ریزی صحیح برای ایجاد برنامه های ورزشی در ادارات قابل پیش گیری است.

اما ورزش ادارات موضوعی است که مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته است و زمانی که صحبت از آن می شود کمتر کسی به فکر ورزش کارکنان ادارات می افتد و حتی برای بسیاری، این واژه ها ناآشنا و نامانوس است.برای توسعه ورزش در دستگاه های دولتی، در بند ب ماده 117 قانون برنامه چهارم توسعه، اختصاص یک درصد از کل اعتبارات ادارات به ورزش، لحاظ شده است که 70 درصد آن باید بنا به تشخیص کمیته ورزش دستگاه مربوطه، صرف ساخت مکان ها و هزینه های ورزش کارمندان آن شود. ورزش همگانی در بین كاركنان باعث می‌شود تا خانواده‌های كاركنان هم به ورزش توجه ویژه داشته باشند. ورزش و تناسب اندام در شرکت ها و سازمان به قدری مورد اهمیت است که کارکنان شرکت مایکروسافت در طول ساعات کار یک ساعت ورزش می کنند چون به این باور رسیده اند که بازده و عملکرد کارکنان و جو محیط کاری تحت تاثیر مثبتی قرار خواهند گرفت.

ما در فیت شیپ به سازمان های دولتی و خصوصی راهکارها و خدماتی مجازی ارائه می دهیم تا بتوانند آنالیز و درک درستی از تناسب اندام و فعالیت بدنی کارمندان خود داشته باشند و نسبت به درمان چاقی و رسیدن به تناسب اندام آنها اقدام ورزند. اگر شما مدیر یک شرکت کوچک یا رهبر یک سازمان بزرگ هستید می توانید اطمینان از ورزش و تناسب اندام کارمندان خود را با عضو کردن آنها در سامانه تناسب اندام سازمانی فیت شیپ تضمین کنید و برای همیشه از این بابت آسوده خاطر باشید.